Ostatnia szansa na zdobycie koszulek Kolejorza z eliminacji Ligi Europy! Lech Poznań i Fundacja STS organizują licytację na leczenie trenera Błażeja Waśkowiaka

Ostatnia szansa na zdobycie koszulek Kolejorza z eliminacji Ligi Europy! Lech Poznań i Fundacja STS organizują licytację na leczenie trenera Błażeja Waśkowiaka

Lech Poznań razem z Fundacją Sport Twoją Szansą zainicjowali trzecią i ostatnią licytację koszulek, w których piłkarze Kolejorza zagrali w eliminacjach Ligi Europy UEFA. Tym razem dochód ze zbiórki zostanie przekazany na leczenie Błażeja Waśkowiaka, trenera piłki nożnej, który zmaga się z nowotworem jądra. Poprzednio zbierano na CukierAsy, drużynę dzieci chorych na cukrzycę oraz na rehabilitację młodego piłkarza.  

Na licytację trafiło 15 koszulek z logo Fundacji Sport Twoją Szansą na froncie, które zastąpiło logo STS, głównego sponsora klubu. Piłkarze Lecha Poznań wystąpili w nich w dwóch meczach eliminacji Ligi Europy w sezonie 2020/2021 – z Hammarby IF i Apollon Limassol.

Walka o życie Błażeja

Błażej to 31-latek, wieloletni piłkarz Sparty Szamotuły, a obecnie trener rocznika 2005 i 2006 w Szkole Piłki Nożnej Szamotuły. Otwarty, zaangażowany, uwielbiany przez zawodników i ich rodziców. Zawsze wspierał młodych piłkarzy i pokazywał im drogę do osiągnięcia wymarzonych celów. Tym razem jednak to on potrzebuje pomocy.

Walka o zdrowie Błażeja zaczęła się w listopadzie 2011 roku, kiedy jego przeciwnikiem stał się nowotwór jądra. Po intensywnym leczeniu choroba została na jakiś czas zatrzymana. Kłopoty powróciły w 2015 roku, ale wtedy również udało się wrócić Błażejowi do pełni sił. W 2020 roku została wyznaczona operacja, którą z uwagi na trwającą pandemię odłożono w czasie. Do dzisiaj nie została ona wykonana. W lutym tego roku stan Błażeja bardzo się pogorszył. Kluczową rolę odgrywa teraz czas, dlatego niezbędne jest gromadzenie środków na leczenie, które może zatrzymać chorobę. To właśnie na ten cel zostaną przeznaczone środki z licytacji koszulek Lecha Poznań.

– Dwie poprzednie zbiórki udowodniły, że na zaangażowanie kibiców w słusznej sprawie zawsze można liczyć. Teraz mamy szansę pomóc trenerowi, który rozgrywa swój najważniejszy mecz w życiu. Nie mam wątpliwości, że i tym razem fani piłki nożnej nie zawiodą – mówi Mateusz Juroszek, prezes Fundacji Sport Twoją Szansą.

Rafał Janas ambasadorem zbiórki

Ambasadorem akcji dla Błażeja został Rafał Janas, drugi trener Lecha Poznań, asystent Macieja Skorży, który zdecydował się wesprzeć kolegę z branży.

– Tym razem wspieramy Błażeja, piłkarskiego trenera młodzieży z Wielkopolski, więc ambasadorem akcji został jeden z naszych szkoleniowców, Rafał Janas. Trzymam kciuki za powrót do zdrowia opiekuna młodzieży. Poprzednie dwie odsłony naszej akcji, którą organizujemy wraz z fundacją Sport Twoją Szansą, zakończyły się sukcesem i liczymy, że kibice raz jeszcze pokażą swoją siłę i zadziałają w szczytnym celu – mówi Wojciech Terpiłowski, kierownik działu marketingu wizerunkowego Lecha Poznań.

Jak licytować?

Licytacja potrwa do piątku, 28 maja. Wystarczy wejść na stronę zbiórki, wyszukać interesującą nas koszulkę i zaproponować swoją stawkę. Do każdej koszulki dołączony będzie oryginalny certyfikat z podpisami piłkarzy. Całość zostanie zapakowana w eleganckie, unikatowe pudełko.

 

 

 

 


poprzedni
nastepny