STS kolejny raz udostępnia miejsce fundacji Sport Twoją Szansą na koszulkach Lecha Poznań

STS kolejny raz udostępnia miejsce fundacji Sport Twoją Szansą na koszulkach Lecha Poznań

W środę, 23 września piłkarze Lech Poznań powalczą o awans do IV rundy eliminacji Ligi Europy. Kolejorz zmierzy się na wyjeździe z cypryjskim Apollon Limassol. STS – największy bukmacher w Polsce, który działa również na kilkunastu rynkach europejskich –  w porozumieniu z Lech Poznań ponownie udostępnił miejsce na froncie koszulek fundacji dobroczynnej. Koszulki, po zakończeniu udziału Kolejorza w rozgrywkach europejskich 2020/2021 zostaną zlicytowane, a dochód pozwoli na pomoc podopiecznym fundacji.

– Kolejny raz jako sponsor strategiczny Lecha Poznań udostępniamy miejsce na koszulkach fundacji Sport Twoją Szansą. Ma to oczywiście związek z tym, że na Cyprze zabronione jest reklamowanie nielicencjonowanych w tym kraju firm bukmacherskich. Jako spółka respektująca regulacje prawne chcemy dawać pozytywny przykład ale jednocześnie zależy nam na zwróceniu uwagi na problem szarej strefy zakładów wzajemnych w Polsce. Na chwilę obecną ponad połowa rynku online należy do nielicencjonowanych operatorów. Na ich działalności tracą wszyscy – budżet państwa, związki i kluby sportowe. Dla firm działających legalnie i płacących w Polsce podatki, stanowią one nieuczciwą konkurencję – powiedział Mateusz Juroszek, prezes STS.

 

To nie pierwsza taka inicjatywa STS. W sezonie 2013/14 bukmacher planował zamieścić logotyp akcji „KolorujeMY” na strojach piłkarzy w meczu z Honka Espoo, jednak UEFA nie wyraziła zgody. Z kolei w 2017 roku przed spotkaniem z FC Basel STS udostępnił swoje miejsce na koszulkach Lecha charytatywnej organizacji, którą wskazali kibice. Wspólnie z klubem zorganizowane zostało głosowanie, w którym kandydowały trzy organizacje – Drużyna SzpikuRegionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu i Rak Off. Kibice głosowali, a już samo oddanie głosu oznaczało zapoznanie się z tymi instytucjami i promocją ich. Wygrała Drużyna Szpiku i to z nią Kolejorz grał przeciw FC Basel. Trykoty zostały następnie zlicytowane, a dochód został przeznaczony na wsparcie podopiecznych organizacji. Jednocześnie Karol Klimczak, prezes Lecha Poznań został członkiem Rady Honorowej fundacji. Również w obecnym sezonie piłkarze Kolejorza mieli okazję do występu w barwach fundacji w trakcie spotkania wyjazdowego II rundy eliminacji LE ze szwedzkim Hammarby IF.

Fundacja Sport Twoją Szansą funkcjonuje od 2014 roku, prowadząc działania na rzecz rozwoju polskiego sportu. Wspiera talenty, zapewniając im pomoc materialną oraz merytoryczną. Motywuje do działania i pomaga w urządzeniu odpowiedniego zaplecza treningowego. Do grona podopiecznych Fundacji Sport Twoją Szansą należą indywidualni sportowcy oraz organizacje sportowe. Nieprzerwanie od 2016 r. fundacja wspiera reprezentację Polski w koszykówce na wózkach. Od września 2017 r. patronuje reprezentacji Polski w rugby na wózkach oraz szkółce bokserskiej Global Boxing Tarnów. Od września 2018 r. do grona podopiecznych należy Fundacja na Rzecz Rozwoju Polskiej Piłki Nożnej organizująca darmowe zajęcia dla młodych piłkarzy, trenująca strzelectwo sportowe Aneta Stankiewicz, tenisista stołowy Rafał Czuper oraz lekkoatletka Kamila Przybyła. Organizacja wspierała reprezentację Polski ampfutbolistów, lekkoatletkę Magdalenę Stefanowicz, Kamelię Babicką trenującą jazdę konno oraz gimnastyczkę Julię Siepetowską. Fundacja nawiązała również współpracę ze Stowarzyszeniem Sportów Elektronicznych (Esport Association), w ramach której udzieliła wsparcia przy organizacji akademickiej ligi esportowej dla reprezentantów uczelni wyższych z całego kraju – Edu Esports League.

STS znany jest jako zaangażowany sponsor, którego aktywność zdecydowanie wykracza ponad ekspozycję logotypu. Bukmacher przeprowadził w ciągu minionych 7 lat współpracy z Lechem Poznań szereg unikatowych projektów jak np. umożliwienie kibicom podjęcia decyzji, w koszulkach z jakim logotypem na froncie zagrają mecz Ligii Europy z FC Basel. STS – wspólnie z kibicami i Lechem Poznań – zrealizował i wsparł również takie projekty, jak oglądanie meczu z Piastem Gliwice na telebimie przed INEA Stadionem, kolorujeMY czy umieszczenie logo fundacji Sport Twoją Szansą na koszulkach meczowych Lech Poznań.


poprzedni
nastepny