Lech Poznań i Fundacja STS znów pomagają. Tym razem chcą wysłać na obóz drużynę CukierAsów

Lech Poznań i Fundacja STS znów pomagają. Tym razem chcą wysłać na obóz drużynę CukierAsów

Lech Poznań i Fundacja Sport Twoją Szansą rozpoczęli drugą turę licytacji koszulek, w których piłkarze Kolejorza zagrali w eliminacjach Ligi Europy UEFA. Pierwsza zbiórka zakończyła się 1 maja, a środki z niej zostały przeznaczone na rehabilitację młodego piłkarza. Pieniądze z kolejnej akcji mają trafić do CukierAsów – drużyny piłkarskiej dzieci chorych na cukrzycę. Dzięki temu zespół będzie mógł latem wyjechać na obóz sportowy. Ambasadorem akcji został zawodnik Lecha Jesper Karlström.

Na licytację trafiło 15 koszulek z logo Fundacji Sport Twoją Szansą na froncie, które zastąpiło logo STS, głównego sponsora klubu. Piłkarze Lecha Poznań wystąpili w nich w dwóch meczach eliminacji Ligi Europy w sezonie 2020/2021 – z Hammarby IF i Apollon Limassol.

Wsparcie dla CukierAsów

CukierAsy to stowarzyszenie zrzeszające dzieci chore na cukrzycę typu 1, ich rodziców i opiekunów. Ich głównym celem jest udowadnianie, że cukrzyca nie musi być barierą dla sportowych marzeń dzieci. Działalność CukierAsów skupia się przede wszystkim wokół piłki nożnej, a ich flagowym projektem są Halowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą – Czerwona Kartka dla Cukrzycy, do których właśnie się przygotowują. Dzięki akcji Lecha Poznań i Fundacji Sport Twoją Szansą CukierAsy będą mogły pojechać na obóz sportowy.

– Nasza fundacja od lat prowadzi działania na rzecz rozwoju polskiego sportu. Stawiamy sobie za cel wspieranie różnego rodzaju inicjatywy – zarówno na poziomie amatorskim, jak i zawodowym. Pierwsza odsłona akcji, którą zorganizowaliśmy z Lechem Poznań okazała się dużym sukcesem. Pomogliśmy kolejnej osobie, co daje nam ogromną satysfakcję. Wierzę, że z CukierAsami będzie tak samo i młodzi piłkarze będą mogli pojechać na wymarzony obóz – mówi Mateusz Juroszek, Prezes Fundacji Sport Twoją Szansą.

Jesper Karlström ambasadorem zbiórki

Jesper zachorował na cukrzycę jako młody piłkarz, mając 16 lat. W wywiadach często podkreśla, że pierwszą rzeczą, o jaką zapytał lekarza po usłyszeniu diagnozy było to, czy będzie nadal mógł grać w piłkę. Odpowiedź była twierdząca, a Szwed dowiedział się również, że sport u diabetyków jest nie tyle zabroniony, co wręcz wskazany. W tamtym momencie Jesper postanowił, że chce zostać najlepszym piłkarzem wśród cukrzyków, a jego historia to dowód na to, że ta choroba nie przekreśla marzeń o uprawianiu sportu na najwyższym poziomie.

– W wieku szesnastu lat dowiedziałem się o tym, że mam cukrzycę. Grałem wtedy na turnieju piłkarskim i bardzo często musiałem korzystać z toalety. Czułem się źle i opowiedziałem o tym mamie, która od razu zabrała mnie do szpitala na badania. I właśnie te badania wykazały, że jestem cukrzykiem – mówi pomocnik Lecha Poznań, Jesper Karlström. – Bardzo się cieszę, że mogę być ambasadorem CukierAsów, bo dzięki temu chcę pokazać dzieciakom, że cukrzyca nie jest powodem, który przekreśla możliwość uprawiania sportu, w tym piłki nożnej. Warto marzyć i warto te marzenia spełniać. Mam też nadzieję, że w przyszłości uda nam się spotkać i będę miał okazję zobaczyć, jak grają w piłkę, bo bardzo chcę dalej wspierać tych młodych graczy – dodaje.

Jak licytować?

Licytacja ruszyła w środę, 5 maja i potrwa tydzień. Wystarczy wejść na stronę zbiórki, wyszukać interesującą nas koszulkę i zaproponować swoją stawkę. Do każdej koszulki dołączony będzie oryginalny certyfikat z podpisami piłkarzy. Całość zostanie zapakowana w eleganckie, unikatowe pudełko.

 

 

 


poprzedni
nastepny