1637 pluszaków z akcji “Dorzuć misie” poleciało na murawę podczas meczu Rakowa z ŁKS

1637 pluszaków z akcji “Dorzuć misie” poleciało na murawę podczas meczu Rakowa z ŁKS

Stadion Miejski w Częstochowie został zasypany maskotkami. Akcja “Dorzuć misie” organizowana przez Fundację STS (należącą do sponsora Rakowa – bukmachera STS) zakończyła się sukcesem, a na murawie wylądowało 1637 pluszaków. W związku z tym, Fundacja STS przekaże 8185 zł na zakup sprzętu sportowego dla Fundacji Oczami Brata.

Sobotnie spotkanie 7. kolejki Ekstraklasy na stadionie w Częstochowie było zacięte. Jednak, to co wydarzyło się po gwizdku kończącym pierwszą połowę spotkania było równie  emocjonujące. Zgromadzeni kibice, którzy przez cały tydzień poprzedzający mecz z ŁKS-em Łódź byli informowani o akcji “Dorzuć misie” rzucili na murawę aż 1637 maskotek. 

Zgodnie z zapowiedzią, organizator akcji – Fundacja STS – za każdego pluszaka, który został zebrany, przekaże 5 zł na zakup sprzętu sportowego dla Fundacji Oczami Brata. Kwota, jaką udało zebrać się na nowy sprzęt sportowy dla wychowanków organizacji to 8185 zł. Misie rzucone na murawę trafią natomiast do specjalnego Ośrodka Wychowawczego im. św. Jana de la Salle, Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Kłobucku oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W trakcie trzech odsłon akcji „Dorzuć misie” w Lubinie, Kielcach, Częstochowie zebrano 11 196 maskotek. Tym samym, na konta osób potrzebujących trafiło 55 980 zł.

Kolejna odsłona akcji odbędzie się za dwa tygodnie w trakcie meczu Jagielloni Białystok z Legią Warszawa.  


poprzedni
nastepny