Wspieraj z nami
polski sport!

Możesz przekazać swój 1% podatku
Fundacji Sport Twoją Szansą.

KRS: 0000500784

1header | Sport Twoja Szansa

icon bezplatnie | Sport Twoja Szansa

Bezpłatnie

icon szybko | Sport Twoja Szansa

Szybko

icon bezpiecznie | Sport Twoja Szansa

Bezpiecznie


O akcji

Mimo, że Urząd Skarbowy przejął obowiązek przygotowania rozliczenia rocznego podatku dochodowego dla osób fizycznych, to decyzja o przeznaczeniu 1% podatku na organizację pożytku publicznego, podobnie jak w latach ubiegłych, należy do nas. Jeśli kochasz polski sport tak, jak my i chcesz wesprzeć utalentowanych zawodników zmagających się z trudnościami w kontynuowaniu kariery, to możesz przekazać 1% podatku Fundacji Sport Twoją Szansą. Aby pomóc wystarczy zalogować się do usługi Twój e-PIT za pośrednictwem portalu www.podatki.gov.pl i w odpowiedniej rubryce rocznego zeznania podatkowego wpisać nasz KRS – 0000500784. Przekazane w ten sposób środki zasilą konto Fundacji i dadzą nam możliwość wsparcia kolejnych sportowców. W poprzednim roku wpływy z 1% podatku umożliwiły nam m.in. sfinansowanie udziału podopiecznych w ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach oraz zakup niezbędnego do dalszego rozwoju ich kariery sprzętu sportowego.

 

Fundacja Sport Twoją Szansą funkcjonuje od 2014 roku. Fundacja powstała z inicjatywy firmy STS, która jest także jej sponsorem głównym. Za cel stawia sobie wsparcie inicjatyw związanych z rozwojem polskiego sportu przez pomoc utalentowanym sportowcom, którzy z przyczyn losowych lub finansowych nie są w stanie kontynuować kariery. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego i nieprzerwanie przyjmuje wnioski o wsparcie przez stronę www.sporttwojaszansa.pl. W Radzie Honorowej Fundacji zasiadają sportowcy, działacze oraz dziennikarze sportowi: Monika Pyrek, Bartłomiej Bonk, Grzegorz Tkaczyk, Sebastian Mila, Tomasz Zimoch, Tomasz Smokowski, Piotr Koźmiński oraz Karol Klimczak i Michał Listkiewicz.

 

Dotychczas Fundacja objęła patronatem sportowców i organizacje sportowe, które mogą pochwalić się licznymi sukcesami. Janusz Rokicki jest srebrnym multimedalistą igrzysk paraolimpijskich oraz złotym medalistą Mistrzostw Europy w pchnięciu kulą. Pływak Paweł Juraszek to wielokrotny Mistrz Polski i brązowy medalista mistrzostw Europy. Rafał Czuper jest medalistą igrzysk paraolimpijskich, multimedalistą Mistrzostw Świata i Europy w tenisie stołowym. Wsparliśmy również utalentowaną biegaczkę Joannę Mazur. W akcji „Kibicuj z nami” przeszło 250 dzieci z różnych regionów Polski wzięło udział w wielu wydarzeniach sportowych na arenach w całym kraju.

Pomogliśmy już wielu utalentowanym sportowcom

Wspieraj z nami polski sport.
Możesz przekazać swój 1% podatku Fundacji Sport Twoją Szansą

Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28, 36, 37, OP), należy wpisać:

KRS: 0000500784

1% podatku mogą przekazać m.in.:

ryczałtowcy – PIT 28,
przedsiębiorcy – PIT 36,
pracownicy – PIT 37,
emeryci i renciści - PIT OP

formualrz | Sport Twoja Szansa

Aby przekazać 1 % podatku, wystarczy wpisać w zeznaniu rocznym jego kwotę, numer KRS 0000500784 oraz cel szczegółowy: Fundacja Sport Twoją Szansą. Samym przelaniem środków zajmie się Urząd Skarbowy.

Pobierz formularz PIT w PDF

PIT-28 PIT-36 PIT-37 PIT OP

Do prawidłowego otwarcia plików niezbędne jest posiadanie programu Adobe Reader.