„Kibicuj z nami” dla podopiecznych domów dziecka z Tanowa i Polic

„Kibicuj z nami” dla podopiecznych domów dziecka z Tanowa i Polic

Wychowankowie domów dziecka z Tanowa i Polic obejrzą na żywo najbliższe spotkanie w ramach 36. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Fundacja Sport Twoją Szansą zaprosiła dzieci, wraz z opiekunami, na mecz Pogoń Szczecin – Piast Gliwice, który zostanie rozegrany 15 maja o godzinie 20:30 na stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie. Akcja jest częścią projektu „Kibicuj z nami”, w ramach którego fundacja cyklicznie organizuje wyjścia dzieci na wydarzenia sportowe.

Szereg działań zaplanowanych w ramach inicjatywy „Kibicuj z nami” umożliwi dzieciom – być może części z nich po raz pierwszy w życiu – kibicowanie ulubionym drużynom na żywo, ze stadionowych trybun. Realizując ten projekt pragniemy angażować młode pokolenia w sportową rywalizację, dzielić się z nimi sportowymi emocjami i zachęcić je do rozwijania związanych z aktywnością pasji – mówi Mateusz Juroszek, prezes Fundacji Sport Twoją Szansą.

Wyjście kilkudziesięciu wychowanków domów dziecka z Tanowa i Polic na mecz, to kolejna już inicjatywa w ramach organizowanego przez Fundację Sport Twoją Szansą projektu „Kibicuj z nami”. Inauguracją akcji była wizyta dzieci z Cieszyńskiego Klubu Sportowego Piast na stadionie w Zabrzu, gdzie na żywo oglądały mecz Górnik Zabrze – Wisła Kraków rozgrywany w ramach 34. kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Organizowane przez fundację wyjścia na wydarzenia sportowe skierowane są do dzieci z klubów i akademii sportowych, a także przebywających w placówkach opiekuńczych i oświatowych, ośrodkach pomocy i domach dziecka. W ramach akcji „Kibicuj z nami” – poza biletami dla dzieci i ich opiekunów – fundacja zapewnia także transport na stadion oraz posiłki. Grupy chętne do wzięcia udziału w projekcie zgłaszać można wysyłając wiadomość na adres: [email protected].


poprzedni
nastepny