Pogoń Szczecin i Fundacja STS ponownie licytują koszulki Portowców z europejskich pucharów. Kupią wózek dla Adriana

Pogoń Szczecin i Fundacja STS ponownie licytują koszulki Portowców z europejskich pucharów. Kupią wózek dla Adriana

Pogoń Szczecin razem z Fundacją STS rozpoczęli drugą już licytację koszulek, w których piłkarze zagrali w eliminacjach Ligi Konferencji UEFA. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na wózek inwalidzki dla Adriana Nowakowskiego – niepełnosprawnego kibica szczecińskiego klubu. Ambasadorami akcji są Kamil Grosicki, Michał Kucharczyk i Kacper Kozłowski.

W lipcowym wyjazdowym meczu eliminacji Ligi Konferencji UEFA, z chorwackim zespołem NK Osijek, piłkarze Pogoni Szczecin wystąpili w koszulkach z logo Fundacji na rękawku, zamiast z logo STS, sponsora klubu. Część z nich została już wylicytowana na aukcji charytatywnej, z której dochód (blisko 15 tys. zł) został przekazany drużynie Goalball Szczecin. Goalball to sport dla osób niedowidzących i niewidomych, który w tym roku obchodzi swoje 75. urodziny, a Goalball Szczecin jest jedyną drużyna na północy Polski, biorąca udział w najwyższej klasie rozgrywek krajowych.

Pomoc dla Adriana

Teraz kolejnych 17 koszulek można licytować w drugiej wspólnej akcji klubu oraz fundacji. Zebrane środki zostaną przeznaczone na nowy wózek Adriana Nowakowskiego, który jest wielkim kibicem Pogoni. Kibicuje z trybun na każdym meczu, o ile w tym czasie nie przebywa na turnusie rehabilitacyjnym. Gdy miał 8 lat uległ wypadkowi, w wyniku którego do dziś walczy o powrót do zdrowia, poruszając się od tamtego momentu na wózku inwalidzkim. Adrian musi być systematycznie i intensywnie rehabilitowany. Potrzebuje też specjalistycznego i bardzo drogiego sprzętu, m.in. wózka.

Głównym celem Fundacji Sport Twoją Szansą od lat jest podejmowanie działań wspierających rozwój polskiego sportu i ludzi z nim związanych. Utworzona z naszej inicjatywy fundacja wspiera udzielając pomocy materialnej i wsparcia merytorycznego. Fundacja pomaga też w uzyskaniu dostępu do odpowiedniego sprzętu, tak jak chociażby w przypadku Adriana, któremu dzięki licytacji ufundujemy nowy wózek inwalidzki – mówi Mateusz Juroszek, prezes Fundacji STS.

Wielokrotnie podkreślamy, że zależy nam na tym, by akcje, które organizujemy i w których uczestniczymy miały prawdziwy wymiar i dawały rzeczywistą wartość osobom potrzebującym. W tym przypadku wieloletniemu kibicowi Pogoni, Adrianowi, dla którego klub to całe życie. Czujemy się wyjątkowo z tym, że razem z Fundacją Sport Twoją Szansą możemy wspierać rehabilitację naszego kibica i choć trochę ułatwiać mu pokonywanie życiowych trudności – mówi Łukasz Biwan, dyrektor marketingu Pogoni Szczecin.

Jak licytować?

Licytacja ruszyła w poniedziałek, 27 września i potrwa 10 dni. Wystarczy wejść na stronę zbiórki, wyszukać interesującą nas koszulkę i zaproponować swoją stawkę. Do każdej koszulki dołączony będzie oryginalny certyfikat z podpisami piłkarzy. Całość zostanie zapakowana w eleganckie pudełko.


poprzedni
nastepny