Fundacja Sport Twoją Szansą wesprze akademicką ligę esportową – Edu Esports League

Fundacja Sport Twoją Szansą wesprze akademicką ligę esportową – Edu Esports League

Fundacja Sport Twoją Szansą nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem Sportów Elektronicznych (Esport Association), w ramach której udzieli wsparcia przy organizacji akademickiej ligi esportowej – Edu Esports League. W rozgrywkach zmierzą się ze sobą reprezentanci uczelni wyższych z całego kraju, a zwycięski zespół weźmie udział w University Esports Masters i powalczy o tytuł mistrza Europy. Fundacja Sport Twoją Szansą powstała z inicjatywy firmy STS, największego bukmachera w Polsce, który jest także jej sponsorem głównym.

Fundacja, jak również STS, znane są ze wsparcia całego polskiego sportu. Teraz – poprzez współpracę z Esport Association i pomocy przy organizacji Edu Esports League – rozszerzamy swoją charytatywną działalność o esport. Niezmiennie naszym celem pozostaje pomoc utalentowanym zawodnikom w realizowaniu swoich pasji i wspomaganie różnego rodzaju inicjatyw sportowych. Liczymy, że nasze zaangażowanie we wsparcie Edu Esports League przyczyni się do dalszego doskonalenia umiejętności graczy reprezentujących społeczność akademicką – powiedział Mateusz Juroszek, prezes STS oraz fundacji Sport Twoją Szansą.

Jako organizacja stawiająca na rozwój esportowych inicjatyw oddolnych bardzo cieszymy się ze wsparcia Fundacji Sport Twoją Szansą – to pierwsza tego typu współpraca w Polsce. Partnerstwo z fundacją wspierającą talenty sportowe jest kolejnym dowodem na bliskość sportów elektronicznych i tradycyjnych, a także stwarza możliwość szybszego rozwoju esportu akademickiego w naszym kraju. Studenci rywalizujący w Edu Esports League z pewnością z tego skorzystają – stwierdził Łukasz Trybuś, prezes Esports Association.

Edu Esports League to ogólnopolskie rozgrywki akademickie w League of Legends dla graczy reprezentujących uczelnie z całego kraju. Bierze w nich udział 16 zespołów. Zwycięska drużyna weźmie udział w Pucharze Polski Cybersport, a także University Esports Masters, gdzie powalczy o tytuł mistrza Europy. Finałowy mecz odbędzie się 1 czerwca. Organizatorem uczelnianych rozgrywek na szczeblu krajowym jest Esports Association – organizacja popularyzująca esport, która w swoich działaniach kieruje się sportowymi wartościami i skupia się głównie na inicjatywach oddolnych.

Fundacja Sport Twoją Szansą wspiera akademicką ligę esportową dzięki dotacji od STS. Środki przekazane przez bukmachera są efektem zaangażowania w charytatywną akcję towarzyszącą meczowi czołowych polskich drużyn esportowych – Team Kinguin i AGO Esports. STS aktywnie angażuje się w sponsoring esportu. Od maja 2017 roku – jako pierwszy bukmacher w Polsce – wspiera team esportowy Izako Boars. W styczniu br. bukmacher podpisał umowę sponsorską z Pawłem ‘innocentem’ Mockiem – obecnie jednym z najlepszych polskich esportowców. STS jest także oficjalnym bukmacherem Polskiej Ligi Esportowej.


poprzedni
nastepny