Rusza licytacja koszulek z logo fundacji Sport Twoją Szansą

Rusza licytacja koszulek z logo fundacji Sport Twoją Szansą

Można zdobyć unikatowe koszulki Lecha Poznań, Śląska Wrocław i Ruchu Chorzów

W dniu 23 maja ruszyła licytacja strojów z logotypem fundacji Sport Twoją Szansą. To w nich piłkarze Lecha Poznań, Śląska Wrocław i Ruchu Chorzów rozegrali mecze 30. kolejki Ekstraklasy. Koszulki zostały podpisane przez zawodników. Środki z aukcji będą przeznaczone na wsparcie podopiecznych fundacji, których ostatecznego wyboru dokonają kibice poprzez stronę STS.pl. Fundacja powstała z inicjatywy firmy STS – największego bukmachera w Polsce. W akcję charytatywną włączyli się również sportowcy, kluby piłkarskiej Ekstraklasy, jak i działacze oraz dziennikarze sportowi.

Piłkarze Lecha Poznań, Ruchu Chorzów oraz Śląska Wrocław wzięli udział w promocji działań Fundacji. Dlatego w dniu 22 kwietnia – w ramach 30. kolejki Ekstraklasy – zawodnicy tych trzech drużyn rozegrali mecze w koszulkach z logo Fundacji Sport Twoją Szansą. Lech Poznań zmierzył się wówczas z Ruchem Chorzów na INEA Stadion w Poznaniu (3:0). Tymczasem Śląsk Wrocław rozegrał wyjazdowy mecz z Zagłębiem Lubin (1:1).

Aukcja koszulek – dostępna pod linkiem: allegro.pl – rozpoczęła się w dniu 23 maja i potrwa 14 dni. Kibice mogą licytować podpisane przez piłkarzy koszulki każdego klubu – Lecha Poznań, Ruchu Chorzów i Śląska Wrocław. W pierwszej turze dostępne są po trzy koszulki każdego zespołu. Następnie uruchamiana będzie aukcja kolejnych t-shirtów.

Współpraca z klubami Ekstraklasy pozwoliła dotrzeć z ideą fundacji do wielu sportowców z całego kraju. Cieszymy się, że otrzymujemy coraz większą liczbę zgłoszeń. Będziemy wspierać te osoby, które chcą rozwijać swoje pasje sportowe, a z przyczyn losowych mają w tym trudności. Zresztą STS od lat znany jest z tego, że wspiera polski sport. Mamy odpowiedni potencjał i zaplecze, by pomagać obiecującym sportowcom z całego kraju. Środki pozyskane z licytacji naszych koszulek pozwolą nam wesprzeć kolejne projekty fundacji – powiedział Mateusz Juroszek, prezes STS oraz Fundacji Sport Twoją Szansą.

Fundacja przyjmuje wnioski o wsparcie przez stronę www.sporttwojaszansa.pl od 19 kwietnia br. Następnie spośród nadesłanych zgłoszeń wybrane zostaną projekty, które będą kwalifikowały się do udzielenia wsparcia. Zadecydują o tym m.in. członkowie Rady Honorowej, a w specjalnym głosowaniu to użytkownicy portalu STS.pl wybiorą przyszłych podopiecznych. W Radzie Honorowej Fundacji zasiadają obecnie sportowcy, działacze oraz dziennikarze sportowi: Monika Pyrek, Bartłomiej Bonk, Grzegorz Tkaczyk, Sebastian Mila, Tomasz Zimoch, Tomasz Smokowski, Piotr Koźmiński oraz Karol Klimczak i Michał Listkiewicz.

Fundacja Sport Twoją Szansą funkcjonuje od 2014 roku, prowadząc działania na rzecz rozwoju polskiego sportu. Wspiera talenty, zapewniając im pomoc materialną oraz merytoryczną. Motywuje do działania i pomaga w urządzeniu odpowiedniego zaplecza treningowego. Fundacja powstała z inicjatywy firmy STS, która od dawna wspiera polski sport. Od czasu założenia pomogła już wielu sportowcom. Jest m.in. partnerem Cieszyńskiego Klubu Sportowego Piast rozwijającego piłkarskie talenty, wspiera reprezentację Polski w koszykówce na wózkach, pomogła też w przygotowaniach do paraolimpiady Januszowi Rokickiemu, który z Londynu i Rio de Janeiro przywiózł srebrne medale.

Nr konta Fundacji: 91 1140 1049 0000 4672 9600 1003

Więcej informacji znajdą Państwo na www.sporttwojaszansa.pl oraz na portalach Facebook i Twitter.


poprzedni
nastepny