Fundacja dla Global Boxing z Tarnowa

Fundacja dla Global Boxing z Tarnowa

Szkółka Global Boxing z Tarnowa została nowym podopiecznym fundacji Sport Twoją Szansą. Dzięki udzielonej pomocy ośrodek będzie mógł kontynuować przygotowania wychowanków do Mistrzostw Polski. Celem młodych pięściarzy jest kwalifikacja do Młodzieżowych Mistrzostwach Świata i Europy w boksie w 2018 r.

Szkółka od 2008 r. zajmuje się organizowaniem treningów i zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży z Tarnowa i okolic. W 2015 r. otworzyła Ośrodek Boksu Olimpijskiego, gdzie codziennie prowadzi treningi dla młodych sportowców (m.in. w wieku przedszkolnym). Prowadzi także zajęcia dla szkolnych grup zorganizowanych, w ramach akcji „Stop zwolnieniom z WF-u”.

Od 2012 r. Global Boxing Tarnów ma swojego przedstawiciela w randze mistrzostw Europy, mistrzostw Unii Europejskiej oraz mistrzostw świata. Według klasyfikacji startów w najważniejszych imprezach sportowych – opublikowanej przez Polski Związek Bokserski – Global Boxing Tarnów w latach 2012 – 2016 uzyskał pozycję absolutnego lidera w Małopolsce oraz znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepiej ocenionych klubów w kraju,

Szkółka jest laureatem głosowania przeprowadzonego we wrześniu 2017 r. wśród użytkowników portalu STS.pl, którego celem było wyłonienie nowych podopiecznych Fundacji Sport Twoją Szansą.

Fundacja zapewni zawodnikom szkółki wsparcie w przygotowaniach do Mistrzostw Polski, będących kwalifikacjami do startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata i Europy w 2018 r.