Paweł Juraszek objęty wsparciem Fundacji

Paweł Juraszek objęty wsparciem Fundacji

Paweł Juraszek trenujący pływanie został nowym podopiecznym Fundacji Sport Twoją Szansą. Paweł przygodę z pływaniem rozpoczął w wieku 4 lat. Specjalizuje się na dystansie 50 m stylem dowolnym. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Jest uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r. oraz multimedalistą Mistrzostw Polski. Na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie w 2017 r. na dystansie 50 metrów stylem dowolnym zajął 5 miejsce, a osiągnięty wynik 21:47 został nowym rekordem Polski. Paweł uznawany jest za ogromny talent. Przebojem wdarł się czołówki, co potwierdza jego czwarta pozycja na światowych listach. Jego celem są Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku.

Paweł jest laureatem głosowania przeprowadzonego we wrześniu 2017 r. wśród użytkowników portalu STS.pl, którego celem było wyłonienie nowych podopiecznych Fundacji Sport Twoją Szansą.

Fundacja zapewni sportowcowi wsparcie w dalszej karierze poprzez dofinansowanie przygotowań i wyjazdów na ogólnopolskie i międzynarodowe zawody oraz zakup odzieży i sprzętu sportowego.


poprzedni
nastepny