Inwazja maskotek w Lubinie! 5031 pluszaków z akcji “Dorzuć misie” trafi do dzieciaków

Inwazja maskotek w Lubinie! 5031 pluszaków z akcji “Dorzuć misie” trafi do dzieciaków

Stadion Miejski w Lubinie został zasypany maskotkami. Akcja “Dorzuć misie” organizowana przez Fundację STS (należącą do sponsora Zagłębia – bukmachera STS) zakończyła się sukcesem, a na murawie wylądowało 5031 pluszaków. W związku z tym, Fundacja STS przekaże 25 155 zł na promowanie sportu wśród wychowanków zaprzyjaźnionych z klubem ośrodków wychowawczych.

Niedzielne spotkanie 3. kolejki Ekstraklasy na stadionie w Lubinie było emocjonujące. Jednak, to co wydarzyło się po gwizdku kończącym pierwszą połowę spotkania przeszło najśmielsze oczekiwania. Licznie zgromadzeni kibice, którzy przez cały tydzień poprzedzający mecz z Lechem Poznań byli informowani o akcji “Dorzuć misie” rzucili na murawę aż 5031 maskotek.

Zgodnie z zapowiedzią, organizator akcji – Fundacja STS – za każdego pluszaka, który został zebrany, przekaże 5 zł na promowanie sportu wśród wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci oraz Domu Dziecka w Wilkowie im. Jana Wyżykowskiego (m.in. zakup sprzętu sportowego). Do obu organizacji trafią również misie rzucone na murawę. Kwota, jaką udało zebrać się na nowy sprzęt sportowy dla wychowanków obu organizacji to 25 155 zł.

Cieszymy się, że to właśnie na stadionie w Lubinie zainaugurowano akcję “Dorzuć misie”. Rekordowo zgromadzeni kibice pokazali swoje wielkie serca i nie zawiedli. Dziękujemy organizatorom akcji – Fundacji STS, że chętnie angażują się w inicjatywy, które niosą za sobą realne wsparcie – mówi Jolanta Jóźwiak, koordynator projektu z Zagłębia Lubin.

Oprócz tego, wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci oraz Domu Dziecka w Wilkowie im. Jana Wyżykowskiego odbędą warsztaty z psychologiem sportowym, w trakcie których uzyskają wiedzę o tym, jak mądrze trenować i budować karierę sportową, by osiągać jak najlepsze rezultaty.

Kolejna odsłona akcji już w najbliższą sobotę (12.08) w trakcie meczu Korona Kielce – Górnik Zabrze.


poprzedni
nastepny