Cyprian Mrzygłód objęty patronatem fundacji!

Cyprian Mrzygłód objęty patronatem fundacji!

Do grona podopiecznych fundacji Sport Twoją Szansą dołączył Cyprian Mrzygłód – utalentowany lekkoatleta specjalizujący się w rzucie oszczepem, mistrz Europy juniorów i rekordzista Polski juniorów. Cyprian zdobył 5,2% głosów kibiców w dedykowanym plebiscycie. Patronat fundacji zapewni lekkoatlecie warunki do kontynuowania treningów. Fundacja Sport Twoją Szansą powstała z inicjatywy firmy STS, największego bukmachera w Polsce, który jest także jej sponsorem głównym.

Fundacja – podobnie jak STS – udziela wsparcia utalentowanym, pełnym zapału i skoncentrowanym na osiągnięciu sukcesów sportowych zawodnikom wielu dyscyplin. Do takich osób bez wątpienia należy Cyprian Mrzygłód. Ufamy, że nasz patronat przyczyni się do dalszego rozwoju i pozwoli lekkoatlecie na osiąganie kolejnych sukcesów – mówi Mateusz Juroszek, prezes STS oraz fundacji Sport Twoją Szansą.

Cyprian Mrzygłód to mistrz Europy juniorów z 2017 roku. Rok później wywalczył dziewiąte miejscu podczas mistrzostw Europy w Berlinie oraz zdobył tytuł wicemistrza Polski seniorów. Poza tym zawodnik pozostaje rekordzistą Polski juniorów i juniorów młodszych z wynikami odpowiednio 80,52 m oraz 81,50 m. Celem Cypriana są satysfakcjonujące rezultaty na zbliżających się imprezach międzynarodowych oraz udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Lekkoatleta został wybrany na nowego podopiecznego fundacji Sport Twoją Szansą przez kibiców z całej Polski w specjalnym głosowaniu, które miało miejsce w lipcu 2019 roku. Zdobył 5,2% wszystkich głosów.


poprzedni
nastepny