Global Boxing Vice Mistrzem Małopolski

Global Boxing Tarnów został Vice Mistrzami Małopolski w boksie. W rozgrywanych w Krakowie, w dniach 22-24 luty, Mistrzostwach Małopolski, zawodnicy Global Boxing Tarnów łącznie zdobyli 10 medali: 4 złote, 4 srebrne i 2 brązowe. Wynik ten uplasował klub na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej. Najmłodszy podopieczny trenera Maciejowskiego Norbert Możdżeń uznany został najlepszym Młodzikiem zawodów. Mistrzostwa Małopolski to także turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski.

Reprezentantami Global Boxing w Mistrzostwach Polski będą:
1. Norbert Możdżeń zakwalifikowany do Mistrzostw Polski Młodzików w wadze 50 kg,

2. Oskar Kukułka zakwalifikowany do Mistrzostw Polski Juniorów w wadze 60 kg,

3. Konrad Wilk zakwalifikowany do Mistrzostw Polski Juniorów w wadze 75 kg,

4. Natalia Mierzwa zakwalifikowana do Mistrzostw Polski Juniorek w wadze 52 kg,

5. Oliwia Marszalska zakwalifikowana do Mistrzostw Polski Juniorek w wadze +91 kg.

W kwalifikacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wystartuje także ubiegłoroczny medalista Mistrzostw Polski Adrian Wrona 63 kg i Dominik Gładysz 75 kg, a wśród dziewcząt Nikola Maksymowicz 48 kg. Z kolei, na Mistrzostwach Małopolski bardzo dobrze pokazały się też w pojedynku sparingowym Nikola Szatko i Natalia Węgrzyniak. Wszystkim zawodnikom i trenerowi gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki w kolejnych zmaganiach na bokserskim ringu.