Reprezentacja Polski w rugby na wózkach na 8 miejscu na mistrzostwach Europy

Reprezentacja Polski w rugby na wózkach na 8 miejscu na mistrzostwach Europy

7 sierpnia w duńskiej miejscowości Vejle rozpoczęły się mistrzostwa Europy w rugby na wózkach. W turnieju uczestniczyło 8 najlepszych europejskich drużyn, które walczyły o tytuł oraz kwalifikacje na igrzyska paraolimpijskie w 2020 roku. Reprezentacja Polski w grupie B rywalizowała z Danią, Wielką Brytanią oraz Szwajcarią.

Pierwszy grupowy mecz z Duńczykami zakończył się porażką Biało – Czerwonych 43 do 59. W drugim spotkaniu Polacy stoczyli pojedynek z Brytyjczykami – aktualnymi mistrzami Europy. Mecz toczył się pod jednostronne dyktando Wyspiarzy, którzy pokonali Polaków 56 do 21. W ostatnim grupowym spotkaniu nasi reprezentanci zmierzyli się ze Szwajcarami, których pokonali 45 do 34. Dzięki zwycięstwu Polacy zajęli 3 miejsce w grupie. W fazie finałowej Biało – Czerwoni rywalizowali z Holandią, która w grupie A zajęła 4 miejsce. Zwycięzca tego pojedynku miał walczyć o miejsce 5 na mistrzostwach, zaś przegrany o miejsce 7 w turnieju. Niestety Holendrzy okazali się być lepsi od Polaków, których pokonali 52 do 46. W ostatnim meczu mistrzostw – o miejsce 7 – nasi reprezentanci niestety ulegli Szwajcarii 46 do 43.

Mistrzostwa Europy reprezentacja Polski skończyła na 8 miejscu, rozgrywając 5 meczów (4 przegrane i 1 wygrany). Wynik ten spowodował, że Polacy spadli z dywizji A do dywizji B. Liczymy, że Biało – Czerwoni wyciągną naukę z mistrzostw i szybko wrócą do najwyższej dywizji.


poprzedni
nastepny