Wspieramy Kamila Kuczyńskiego

Wspieramy Kamila Kuczyńskiego

Kamil Kuczyński – kolarz torowy i tandemowy, multimedalista mistrzostw Polski, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro, a obecnie pilot tandemu w kadrze paraolimpijskiej – dołączył do grona podopiecznych fundacji Sport Twoją Szansą. Kamil zdobył 8,9% głosów kibiców w dedykowanym plebiscycie. Patronat fundacji zapewni kolarzowi środki na zakup sprzętu sportowego i warunki do kontynuowania treningów. Fundacja Sport Twoją Szansą powstała z inicjatywy firmy STS, największego bukmachera w Polsce, który jest także jej sponsorem głównym.

Wśród utalentowanych i pełnych pasji sportowców są osoby, które ze względu na różne przeciwności losu nie mogą swojej determinacji przełożyć na wymierne osiągnięcia sportowe. Pomaganie takim zawodnikom jest celem fundacji Sport Twoją Szansą. Cieszymy się, że do grona jej podopiecznych dołączył Kamil Kuczyński – fantastyczny kolarz, który po zakończeniu reprezentacyjnej kariery zdecydował się na wsparcie tandemowej kadry paraolimpijskiej. Jego postawa jest ucieleśnieniem idei funkcjonowania naszej fundacji – mówi Mateusz Juroszek, prezes STS oraz fundacji Sport Twoją Szansą.

Kamil Kuczyński jest multimedalistą mistrzostw Polski, dwukrotnym mistrzem Europy, zwycięzcą Pucharu Świata, a także trzykrotnie reprezentował Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich – w Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro. Po zakończeniu kariery reprezentacyjnej Kamil przeszedł do tandemowej kadry paraolimpijskiej i w 2019 r. zdobył brąz podczas paraolimpijskich mistrzostw świata. Obecnie, wraz z niedowidzącym partnerem sportowym, przygotowuje się do walki o kwalifikacje na igrzyska paraolimpijskie w Tokio w 2020 r. Kamil pomaga także w treningach paraolimpijskiej drużynie kobiecego tandemu.

Kolarz został wybrany na nowego podopiecznego fundacji Sport Twoją Szansą przez kibiców z całej Polski w specjalnym głosowaniu, które miało miejsce w lipcu 2019 roku. Zdobył 8,9% wszystkich głosów.


poprzedni
nastepny