Kibice na medal! 4528 maskotek z akcji „Dorzuć misie” trafi do dzieciaków

Kibice na medal! 4528 maskotek z akcji „Dorzuć misie” trafi do dzieciaków

Druga odsłona akcji „Dorzuć misie” zakończona sukcesem! Na murawie Suzuki Arena w Kielcach wylądowało 4528 pluszaków, które trafią do okolicznych domów dziecka. Tym samym, dzięki ogromnemu zaangażowaniu kibiców, Fundacja STS (należącą do sponsora Korony – bukmachera STS) przekaże 22 640 zł na leczenie Leosia Kotarzewskiego.

W upalne, sobotnie popołudnie emocji na meczu Korony Kielce z Górnikiem Zabrze nie brakowało. Mimo niekorzystnego wyniku końcowego dla gospodarzy, licznie zgromadzeni kibice na stadionie w Kielcach spisali się na medal. Fani, którzy przez cały tydzień poprzedzający mecz z Górnikiem byli informowani o akcji „Dorzuć misie”, rzucili na murawę aż 4528 maskotek. Podziękowania należą się także kibicom z Zabrza, którzy także wzięli udział w akcji i licznie rzucili misie na murawę.

Zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami, Fundacja STS za każdego misia przekaże 5 zł na wsparcie leczenia Leosia Kotarzewskiego, chorego na bardzo rzadką chorobę genetyczną syna byłego zawodnika Korony, Jakuba Kotarzewskiego. Pluszaki rzucone na murawę w trakcie przerwy trafią do lokalnych organizacji pomagającym dzieciom. Oprócz tego, Fundacja STS ufunduje warsztaty z psychologiem sportowym dla wychowanków Akademii Korony Kielce, w ramach których m.in. uzyskają wiedzę o tym, jak mądrze trenować i budować karierę sportową, by osiągać jak najlepsze rezultaty.

Zaledwie w trakcie dwóch odsłon akcji „Dorzuć misie” w Lubinie i Kielcach zebrano 9559 maskotek. Tym samym, na konta osób potrzebujących trafiło 47 795 zł.


poprzedni
nastepny