„Kibicuj z nami!” na meczu Korony Kielce

„Kibicuj z nami!” na meczu Korony Kielce

Wychowankowie Akademii Piłkarskiej Perełki z Wierzchoniowa obejrzą na żywo spotkanie w ramach 8. kolejki Ekstraklasy. Fundacja Sport Twoją Szansą zaprosiła dzieci, wraz z opiekunami, na mecz Korona Kielce – Wisła Kraków rozgrywany 14 września o godz. 20:00 na kieleckim stadionie. Akcja jest częścią inicjatywy „Kibicuj z nami”, w ramach której fundacja cyklicznie organizuje wyjazdy dzieci na wydarzenia sportowe.

Celem działań realizowanych w ramach projektu „Kibicuj z nami” jest umożliwienie dzieciom – części z nich być może pierwszy raz w życiu – kibicowania ulubionym klubom na żywo. Oglądaniu meczu ze stadionowych trybun towarzyszą wyjątkowe emocje, którymi pragniemy dzielić się z najmłodszym pokoleniem. Jednocześnie zależy nam na angażowaniu dzieci w sportową rywalizację i wspieraniu ich pasji związanych z aktywnym trybem życia – mówi Mateusz Juroszek, prezes Fundacji Sport Twoją Szansą.

Zaproszenie wychowanków Akademii Piłkarskiej Perełki na mecz to kontynuacja wspólnych działań szkółki piłkarskiej z Fundacją Sport Twoją Szansą. Szkółka z Wierzchoniowa znalazła się w gronie projektów, które zostały przez kibiców z całego kraju wybrane na nowych podopiecznych fundacji. Akademia Piłkarska Perełki zajęła w plebiscycie 3. miejsce zdobywają 10,3% wszystkich głosów.

Zaplanowana na sobotę wizyta wychowanków piłkarskiej akademii na kieleckim stadionie to kolejna już inicjatywa w ramach organizowanego przez Fundację Sport Twoją Szansą projektu „Kibicuj z nami”. Do tej pory podopieczni Fundacji na Rzecz Rozwoju Piłki Nożnej obejrzeli mecz reprezentacji na stadionie narodowym, dzieci z Cieszyńskiego Klubu Sportowego Piast z trybun zabrzańskiego stadionu kibicowały podczas spotkania Górnika Zabrze z Wisłą Kraków, wychowankowie domów dziecka z Tanowa i Polic byli na meczu Pogoń Szczecin – Piast Gliwice, a podopieczni bokserskiej szkółki Global Boxing Tarnów pojechali do Krakowa na spotkanie Cracovii Kraków z Pogonią Szczecin.

Organizowane przez Fundację Sport Twoją Szansą wyjścia na wydarzenia sportowe skierowane są do dzieci z klubów i akademii sportowych, a także przebywających w placówkach opiekuńczych i oświatowych, ośrodkach pomocy i domach dziecka. W ramach akcji „Kibicuj z nami” – poza biletami dla dzieci i ich opiekunów – fundacja zapewnia także transport na stadion oraz posiłki. Grupy chętne do wzięcia udziału w projekcie zgłaszać można wysyłając wiadomość na adres: [email protected].


poprzedni
nastepny