Rozpoczęliśmy licytację retro koszulek Jagielloni. Chcemy pomóc kibicom z niepełnosprawnościami

Rozpoczęliśmy licytację retro koszulek Jagielloni. Chcemy pomóc kibicom z niepełnosprawnościami

Jagiellonia Białystok razem z Fundacją STS (Sport Twoją Szansą) rozpoczęli licytację koszulek, w których piłkarze zagrali w jubileuszowym meczu z okazji 100-lecia Lecha Poznań. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na wsparcie Białostockiego Klubu Kibiców Niepełnosprawnych (BKKN). Ambasadorem akcji został Ivan Runje.

19 marca Lech Poznań świętował 100-lecie powstania klubu. W obchody jubileuszu włączyła się także Jagiellonia Białystok, która w przypadającym na ten dzień meczu z Kolejorzem, podobnie jak jubilaci, wystąpiła w retro koszulkach. Teraz 12 unikatowych trykotów, każdy z autografem zawodnika, można licytować we wspólnej akcji “Jagi” i Fundacji STS.

Zbiórka na wyjazd Jagi

Zebrane w licytacji środki zostaną przeznaczone na organizację wyjazdu podopiecznych Białostockiego Klubu Kibiców Niepełnosprawnych (BKKN) na ostatni mecz Jagielloni w tym sezonie. “Jaga” zmierzy się w nim z Górnikiem Łęczna. Wyprawa będzie wyjątkowa, ponieważ kibicom z Podlasia będzie towarzyszył obrońca Jagielloni – Ivan Runje – który wraca do zdrowia po operacji kolana.

– To już kolejna tego typu akcja Fundacji Sport Twoją Szansą. Dzięki podobnym licytacjom w przeszłości pomogliśmy już wielu osobom wrócić do zdrowia czy spełnić sportowe marzenia. Wierzę, że tak jak poprzednio, tak i teraz, wspólnie z kibicami damy powody do radości grupie sympatyków Jagi z BKKN – mówi Mateusz Juroszek, prezes Fundacji Sport Twoją Szansą.

– BKKN to niesamowita grupa kibiców, będąca prawie na każdym wyjazdowym meczu Jagiellonii. Podziwiam ich hart ducha, determinację i walkę z przeciwnościami, by dotrzeć w najodleglejsze rejony kraju i kibicować na wyjeździe Żółto-Czerwonym. Wesprzyjmy ich w realizacji pasji. Zachęcam do licytacji tych wyjątkowych koszulek. Dziękuję Fundacji STS za współpracę – dodał Wojciech Pertkiewicz, prezes Jagiellonii Białystok.

Jak licytować?

Licytacja ruszyła w poniedziałek, 4 kwietnia i potrwa 10 dni. Wystarczy wejść na stronę zbiórki, wyszukać interesującą nas koszulkę i zaproponować swoją stawkę. Do każdej koszulki dołączony będzie oryginalny certyfikat z podpisami piłkarzy. Całość zostanie zapakowana w eleganckie pudełko.


poprzedni
nastepny