Marcin Gienieczko na mecie wyścigu Yukon River Quest

Wspierany przez Fundację Sport Twoją Szansą Marcin Gienieczko ukończył ekstremalny wyścig rzeczny w canoe – Yukon River Quest. Trasę o długości 715 km – z Whitehorse do Dawson City – podróżnik pokonał w czasie 67 godzin 55 minut i 27 sekund. Rezultat ten dał mu w rywalizacji solowej zawodników doskonałą szóstą lokatę. Gienieczko to pierwszy Polak, któremu udało się tego wyczynu dokonać. Pięć lat wcześniej też startował w tych zawodach, lecz z powodu choroby nie zdołał ich ukończyć. Udział podróżnika w wyścigach Yukon River Quest to jednocześnie przygotowanie do kolejnego wyzwania, jakim jest start 22 lipca 2018 r. w wyścigu Yukon 1000. Kolejna trasa jest najdłuższą na świecie – wynosi 1600 km – i wiedzie od Kanady po Alaskę.  Wśród rywali Marcina Gienieczki będą kajakarze m.in. z: USA, Kanady i Nowej Zelandii. Przebieg wyprawy podróżnika można śledzić w Internecie, na oficjalnej stronie www.gienieczko.pl