Klub Hokejowy Polonia Bytom ze wsparciem fundacji Sport Twoją Szansą

Klub Hokejowy Polonia Bytom ze wsparciem fundacji Sport Twoją Szansą

Do grona podopiecznych fundacji Sport Twoją Szansą dołączyła sekcja mikrusów Klubu Hokejowego Polonia Bytom. Organizacja zdobyła 21% głosów kibiców w plebiscycie. Wsparcie udzielone hokejowej drużynie Polonii Bytom zapewni jej warunki do kontynuowania organizacji zajęć dla dzieci i młodzieży.

Działania Fundacji Sport Twoją Szansą są realnym wsparciem dla młodych i utalentowanych sportowców, to inwestycja w rozwój ich kariery, a tym samym w rozwój polskiego sportu. Chcemy, żeby jak największa grupa perspektywicznych zawodników miała możliwość realizowania swoich sportowych celów. Dlatego z radością ogłaszamy, że do grona podopiecznych fundacji dołączyła właśnie sekcja najmłodszych zawodników Klubu Hokejowego Polonia Bytom. Wierzymy, że nasze wsparcie będzie miało przełożenie na sportowy rozwój – mówi Mateusz Juroszek, prezes STS oraz fundacji Sport Twoją Szansą.

Klub Hokejowy Polonia Bytom za cel stawia sobie upowszechnianie dostępu do profesjonalnych treningów hokejowych, popularyzację tej dyscypliny sportu i zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego na tafli lodowiska. Prowadzone przez wykwalifikowana kadrę treningi są dostępne bezpłatnie dla dzieci i młodzieży z Bytomia i okolic. Jest to dla nich okazja do zdobywania pierwszych doświadczeń związanych z tą dyscypliną oraz pracy nad sportowym rozwojem. Seniorska drużyna – sześciokrotnie zdobywała mistrzostwo Polski – jest wzorem do naśladowania dla młodych zawodników, którzy mogą już pochwalić się licznymi sukcesami zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. W sezonie 2018/2019 hokeiści rozegrali 20 ligowych meczów, z czego w 14 spotkaniach zwyciężyli. Przeznaczenie wnioskowanych środków to sprzęt i odzież sportowa.

Klub został wybrany na nowego podopiecznego fundacji Sport Twoją Szansą przez kibiców z całej Polski w specjalnym głosowaniu, które miało miejsce w lipcu 2019 roku. Organizacja zdobyła 21 % wszystkich głosów.

 


poprzedni
nastepny