Reprezentacja Polski w amp futbolu

Reprezentacja Polski w amp futbolu

Fundacja Sport Twoja Szansą została partnerem Reprezentacji Polski w amp futbolu podczas wyjazdu na Mistrzostwa Europy, które odbywały się w Turcji w dniach 1 – 10 października 2017 r.

Fazę grupową Polacy zakończyli z kompletem 9 punktów, zwyciężając po kolei Francję 5:1, następnie Belgię 4:0 oraz Włochów 3:0. W ćwierćfinale nasi reprezentanci zwyciężyli z kolei Irlandię 5:0. Mecz półfinałowy rozgrywany był z gospodarzami turnieju – Turcją, której niestety Polacy ulegli 2:0. W meczu o 3 miejsce nasi reprezentanci zmierzyli się z Hiszpanią, którą pokonali 3 – 1 po dogrywce.

Ceremonia zakończenia i wręczenia brązowych medali zawodnikom Polski odbyła się na wypełnionym kibicami 40-tysięcznym stadionie Vodafone Park w Stambule.

Zwycięstwo i trzecie miejsce w Europie byłoby największym sukcesem w historii tej dyscypliny w naszym kraju. Królem strzelców Mistrzostw Europy został 19 – letni Bartosz Łastowski, który zdobył 11 bramek.

Zawodnicy wystąpili na ME w koszulkach meczowych z logo Fundacji Sport Twoją Szansą, szerząc tym samym naszą ideę wspierania polskiego sportu.


Pozostali beneficjenci