Justyna Saganiak

Justyna Saganiak

Justyna Saganiak – zawodniczka specjalizująca się w biegach przez płotki, wicemistrzyni Polski z 2018 r. w biegu na 400 m., uczestniczka mistrzostw świata oraz  Europy – dołączyła do grona podopiecznych fundacji Sport Twoją Szansą. Justyna zdobyła 7,4% głosów kibiców w dedykowanym plebiscycie. Patronat fundacji zapewni płotkarce środki na zakup sprzętu sportowego i warunki do kontynuowania treningów.

Głównym celem fundacji Sport Twoją Szansą oraz STS jest wsparcie polskiego sportu. W szczególności chcemy efektywnie pomagać osobom dla których sport jest pasją, ale z różnych powodów mają trudności w jej realizacji. Cieszymy się, że do grona naszych podopiecznych dołączyła fantastyczna płotkarka Justyna Saganiak. Liczymy, że nasze wsparcie przyczyni się do wielu jej przyszłych sukcesów – powiedział Mateusz Juroszek, prezes STS oraz fundacji Sport Twoją Szansą.

23-letnia Justyna Saganiak ma na swoim koncie wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. W 2019 r. zajęła 5. miejsce na mistrzostwach świata sztafet w Jokohamie w sztafecie mieszanej 4×400 metrów. Wystąpiła także w półfinale mistrzostw Europy w Berlinie w 2018 r. na dystansie 400 metrów przez płotki. Jej celem są starty i medale na kolejnych imprezach krajowych i międzynarodowych, w szczególności na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 r.

Płotkarka została wybrana na nowego podopiecznego fundacji Sport Twoją Szansą przez kibiców z całej Polski w specjalnym głosowaniu, które miało miejsce w lipcu 2019 roku. Zdobyła 7,4% wszystkich głosów.


Pozostali beneficjenci