Klub Hokejowy Polonia Bytom, sekcja „Mikrusy”

Klub Hokejowy Polonia Bytom, sekcja „Mikrusy”

Klub Hokejowy Polonia Bytom za cel stawia sobie upowszechnianie dostępu do profesjonalnych treningów hokejowych, popularyzację tej dyscypliny sportu i zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego na tafli lodowiska. Prowadzone przez wykwalifikowana kadrę treningi są dostępne bezpłatnie dla dzieci i młodzieży z Bytomia i okolic. Jest to dla nich okazja do zdobywania pierwszych doświadczeń związanych z tą dyscypliną oraz pracy nad sportowym rozwojem. Seniorska drużyna – sześciokrotnie zdobywała mistrzostwo Polski – jest wzorem do naśladowania dla młodych zawodników, którzy mogą już pochwalić się licznymi sukcesami zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. W sezonie 2018/2019 hokeiści rozegrali 20 ligowych meczów, z czego w 14 spotkaniach zwyciężyli. Przeznaczenie wnioskowanych środków to sprzęt i odzież sportowa.

Działania Fundacji Sport Twoją Szansą są realnym wsparciem dla młodych i utalentowanych sportowców, to inwestycja w rozwój ich kariery, a tym samym w rozwój polskiego sportu. Chcemy, żeby jak największa grupa perspektywicznych zawodników miała możliwość realizowania swoich sportowych celów. Dlatego z radością ogłaszamy, że do grona podopiecznych fundacji dołączyła właśnie sekcja najmłodszych zawodników Klubu Hokejowego Polonia Bytom. Wierzymy, że nasze wsparcie będzie miało przełożenie na sportowy rozwój – mówi Mateusz Juroszek, prezes STS oraz fundacji Sport Twoją Szansą.

Klub został wybrany na nowego podopiecznego fundacji Sport Twoją Szansą przez kibiców z całej Polski w specjalnym głosowaniu, które miało miejsce w lipcu 2019 roku. Organizacja zdobyła 21 % wszystkich głosów.


Pozostali beneficjenci