Baraże do mistrzostw świata w rugby na wózkach – 3 miejsce i awans Polakówj

Baraże do mistrzostw świata w rugby na wózkach – 3 miejsce i awans Polakówj

Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Polski w rugby na wózkach w turnieju barażowym do mistrzostw świata, zakończonym w niedzielę w szwajcarskim Nottwill. Tym samym Polacy zapewnili sobie awans do sierpniowych finałów mistrzostw świata, które odbędą się w Sydney w Australii.

Reprezentacja Polski swoje grupowe zmagania rozpoczęła od pojedynku z Niemcami, których pokonała 58:52. W swoim drugim spotkaniu, po niezwykle zaciętym meczu przegrali po dogrywce jednym punktem z gospodarzami turnieju – reprezentacją Szwajcarii. W ostatnim meczu grupowym nasi reprezentanci pokonali Kolumbię 40:38. Te rezultaty pozwoliły zająć drugie miejsce w grupie oraz awansować do fazy pucharowej. W półfinale Polacy przegrali z Irlandią 46:50, a w niedzielnym meczu o trzecie miejsce pokonali ponownie Kolumbię 55:53. Turniej wygrała reprezentacja Irlandii po finałowym zwycięstwie nad Nową Zelandią 50:42.

W turnieju barażowym brało udział osiem zespołów. Cztery najlepsze ekipy awansowały do finałów MŚ, które odbędą się w sierpniu w Australii, w Sydney.

Kadrę Polski reprezentowało 12 zawodników. W rugby na wózkach rywalizują zespoły czteroosobowe, które grają na hali piłkami przypominjącymi te siatkarskie. Punkty zdobywa się przewożąc piłkę za linię końcową, spotkanie trwa 4 x 8 minut efektywnego czasu.

Gratulujemy kadrze osiągniętego wyniku i liczymy na więcej podczas sierpniowych mistrzostw świata!


poprzedni
nastepny