Fundacja Sport Twoją Szansą partnerem wyprawy Marcina Gienieczko

Fundacja Sport Twoją Szansą partnerem wyprawy Marcina Gienieczko

Fundacja Sport Twoją Szansą została partnerem wyprawy Marcina Gienieczko – sportowca i doświadczonego podróżnika. Organizacja udzieli finansowego wsparcia umożliwiając mu udział w ekstremalnych wyścigach rzecznych w canoe – Yukon River Quest oraz Yukon 1000 – organizowanych w północnej Kanadzie i na Alasce.

Fundacja Sport Twoją Szansą, podobnie jak STS, znana jest ze wsparcia całego polskiego sportu. Rozpoczynając współpracę z Marcinem Gienieczko rozszerzamy swoje charytatywne zaangażowanie o dyscypliny ekstremalne, do których bez wątpienia zaliczyć można najdłuższy na świecie wyścig rzeczny w canoe. Mam nadzieję, że nasze zaangażowanie we wsparcie udziału reprezentującego Polskę zawodnika w Yukon River Quest oraz Yukon 1000 przyczyni się do dalszego doskonalenia jego umiejętności i pomoże mu w osiągnięciu sportowych sukcesów – powiedział Mateusz Juroszek, prezes STS oraz fundacji Sport Twoją Szansą.

Marcin Gienieczko to doświadczony podróżnik i zdobywca, ale także pasjonat ekstremalnych wyścigów rzecznych w canoe. Jego największym dotychczasowym osiągnięciem jest triathlon przez Amerykę Południową, podczas którego pokonał 690 km na rowerze – od plaży Leon Dormido do San Francisco, przepłynął Amazonkę w canoe o własnych siłach na dystansie 5573 km – od San Francisco do Belem oraz przebiegł 80 km, kończąc wyprawę nad zatoką Oceanu Atlantyckiego. Gienieczko będzie reprezentował Polskę w dwóch wyścigach rzecznych na canoe organizowanych w północnej Kanadzie i na Alasce – Yukon River Quest oraz Yukon 1000. W pierwszym samodzielnie będzie musiał pokonać trasą liczącą 715 km w zaledwie 60 godzin. W drugim wraz z partnerem wezmą udział w najdłuższym na świecie wyścigu rzecznym i zmierzą się z dystansem 1600 km w zaledwie 170 godzin.

Życzymy powodzenia w wyprawie.


poprzedni
nastepny