Studenci Politechniki Wrocławskiej zwycięzcami rozgrywek Edu Esports League

Studenci Politechniki Wrocławskiej zwycięzcami rozgrywek Edu Esports League

10 czerwca 2018 r. w Katowicach odbył się finał ogólnopolskich rozgrywek akademickiej ligi esportowej – Edu Esports League. Reprezentacje dwóch uczelni wyższych zmierzyły się o nagrody otwierające drzwi do profesjonalnej kariery – miejsce w ćwierćfinale Pucharu Polski Cybersport oraz udział w europejskich finałach University Esports Masters. W decydującym starciu najlepszą uczelnią okazała się być Politechnika Wrocławska, która w finale pokonała studentów z Politechniki Gdańskiej. Akademickie rozgrywki esportowe wspierała Fundacja Sport Twoją Szansą.

Edu Esports League to ogólnopolskie rozgrywki akademickie w League of Legends dla graczy reprezentujących uczelnie wyższe z całego kraju. Organizatorem ligi jest Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych (Esport Association). Szesnaście drużyn podzielonych na dwie grupy rywalizowało o cztery miejsca gwarantujące występ w półfinale, który odbył się w sobotę 9 czerwca. W półfinałowym spotkaniu drużyna reprezentująca Politechnikę Wrocławską zmierzyła się z zawodnikami Wojskowej Akademii Technicznej, a team z Politechniki Gdańskiej stoczył walkę z reprezentantami Politechniki Śląskiej. Do finału awansowali studenci z politechnik z Wrocławia i Gdańska.

Finałowy mecz akademickiej ligi esportowej – Edu Esports League został rozegrany w katowickich Sztauwajerach. Była to pierwsza esportowa impreza w historii katowickiej Doliny Trzech Stawów. Transmisja na żywo z rozgrywek była dostępna na kanale: Edu Esports League na platformie twich.

Fundacja Sport Twoją Szansą wspierała akademicką ligę esportową dzięki dotacji od STS. Środki przekazane przez bukmachera są efektem zaangażowania w charytatywną akcję towarzyszącą meczowi czołowych polskich drużyn esportowych – Team Kinguin i AGO Esports. STS aktywnie angażuje się w sponsoring esportu – jest oficjalnym bukmacherem Polskiej Ligi Esportowej i sponsorem Pawła ‘innocenta’ Mocka – jednego z najlepszych polskich esportowców. Bukmacher współpracował także z teamem esportowym Izako Boars.


poprzedni
nastepny