Akademia Leszka Blanika ze wsparciem fundacji Sport Twoją Szansą

Akademia Leszka Blanika ze wsparciem fundacji Sport Twoją Szansą

Do grona podopiecznych fundacji Sport Twoją Szansą dołączyła Akademia Leszka Blanika prowadzona przy Klubie AZS AWFiS Gdańsk. Akademia zdobyła najwięcej – bo aż 22,3% – wszystkich głosów kibiców w plebiscycie. Wsparcie udzielone Akademii Leszka Blanika zapewni jej warunki do kontynuowania organizacji zajęć gimnastycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Fundacja Sport Twoją Szansą powstała z inicjatywy firmy STS, największego bukmachera w Polsce, który jest także jej sponsorem głównym.

Fundacja Sport Twoją Szansą powstała z myślą o pomocy, która trafi do miejsc, gdzie zawodnicy stawiają swoje pierwsze kroki, gdzie odkrywa się i szlifuje sportowe talenty. Nieprzerwanie od pięciu lat efektywnie pomagamy utalentowanym zawodnikom i organizacjom zrzeszającym pasjonatów sportu. Cieszymy się, że do grona podopiecznych fundacji dołączyła właśnie Akademia Leszka Blanika. Ufamy, że nasz patronat przyczyni się do dalszego rozwoju i pozwoli gimnastykom na osiąganie kolejnych sukcesów – mówi Mateusz Juroszek, prezes STS oraz fundacji Sport Twoją Szansą.

Akademia Leszka Blanika za cel stawia sobie upowszechnianie dostępu do profesjonalnych zajęć gimnastycznych i wspieranie rozwoju zawodników trenujących gimnastykę sportową. Prowadzone przez wykwalifikowana kadrę treningi są kierowane do wszystkich grup wiekowych – dzieci, młodzieży i dorosłych – oraz osób o zróżnicowanym poziomie sportowym. Jednym z założycieli i pomysłodawcą akademii jest Leszek Blanik – mistrz olimpijski, mistrz świata i Europy w gimnastyce sportowej.

Akademia została wybrana na nowego podopiecznego fundacji Sport Twoją Szansą przez kibiców z całej Polski w specjalnym głosowaniu, które miało miejsce w lipcu 2019 roku. Organizacja zdobyła 22,3% wszystkich głosów.


poprzedni
nastepny