Wielkie GieKSiarskie serca dla Mai. Fundacja STS i GKS Katowice zebrali ponad 17 tys. zł!

Wielkie GieKSiarskie serca dla Mai. Fundacja STS i GKS Katowice zebrali ponad 17 tys. zł!

Fundacja STS (Sport Twoją Szansą) razem z wielosekcyjnym GKS-em Katowice, którego STS jest sponsorem, zorganizowali licytację koszulek hokejowej GieKSy. Na licytację trafiło dwadzieścia sześć trykotów z logo Fundacji STS, w których hokeiści zagrali w Pucharze Kontynentalnym. Kwota jaką udało się zebrać dla Mai Flaszy, to 17 380 zł. 

Dwadzieścia sześć koszulek, które trafiły na licytację dla kibicki GKS-u Katowice, Mai były oryginalnymi trykotami, w których hokeiści z Katowic wystąpili w trzeciej rundzie Pucharu Kontynentalnego w Cortina d’Ampezzo oraz w turnieju finałowym w Cardiff w sezonie 2023/24. Ambasadorem zbiórki był Grzegorz Pasiut, jeden z zawodników GieKSy. 

To kolejny raz, kiedy STS wraz ze swoją Fundacją licytowali koszulki sponsorowanej przez siebie drużyny. Wcześniej bukmacher oddawał na licytację m.in. koszulki Lecha Poznań, Jagielloni Białystok czy Pogoni Szczecin. Teraz sponsor wraz ze swoją fundacją i GKS-em Katowice przekaże na konto Mai Flaszy 17 380 zł. 

Cel zbiórki

Maja Flasza urodziła się w 2015 r. z rzadką wadą wrodzoną, jaką jest wynicowanie pęcherza moczowego. Do tej pory przeszła pięć operacji, które uratowały jej życie. Dziewczynka pozostaje pod stałą opieką urologa, nefrologa, okulisty, alergologa, dermatologa, logopedy, psychologa/pedagoga i rehabilitanta. Od najmłodszych lat związana jest z klubem GKS Katowice, któremu kibicuje. 


poprzedni
nastepny