Reprezentacja Polski w rugby na wózkach na 9 miejscu podczas mistrzostw świata

Reprezentacja Polski w rugby na wózkach na 9 miejscu podczas mistrzostw świata

Reprezentacja Polski w rugby na wózkach 5 sierpnia 2018 r. rozpoczęła swoje zmagania podczas mistrzostw świata, które odbywały się w Sydney w Australii. Biało – Czerwoni rywalizowali w grupie B z Wielką Brytanią, Kanadą, Kolumbią, Francją i USA.

W meczu inaugurującym mistrzostwa Polskę czekało trudne zadanie, mierzyli się bowiem z Wielką Brytanią – piątą drużyna ostatnich igrzysk paraolimpijskich i mistrzostw świata, obecnymi mistrzami Europy. Brytyjczycy potwierdzili swoją dominację i zwyciężyli 55 : 31.

Drugie spotkanie Biało – Czerwoni rozgrywali przeciw Kanadzie, która była dotychczasowym wicemistrzem świata. Polacy cały mecz grali konsekwentnie w ataku i twardo w obronie, dzięki czemu udało się wygrać 45 : 43. Zwycięstwo nad Kanadą otworzyło naszej reprezentacji drogę do osiągnięcia bardzo dobrego wyniku podczas mistrzostw.

Kluczowy dla losów reprezentacji Polski był trzeci mecz z Kolumbią. Zwycięstwo mogło dać realne szanse na zajęcia 5 miejsca w turnieju. Jednakże po wyrównanym spotkaniu lepsi okazali się Kolumbijczycy, wygrywając 50 : 43.

W czwartym meczu Polacy zmierzyli się z faworyzowaną Francją, której ulegli 51 : 39.

Ostatnie grupowe spotkanie Biało – Czerwoni rozegrali z USA (wicemistrzami paraolimpijskimi z Rio de Janiero). Amerykanie wygrali 47 : 33.

Ostatecznie Polacy zajęli 5 miejsce w swojej grupie i czekała ich walka o miejsca 9 – 12. Aby zająć miejsce dziewiąte Polacy musieli wygrać dwa kolejne spotkania. W pierwszym spotkaniu nasza reprezentacja pokonała Irlandię 49 : 44.  Z kolei w ostatnim i decydującym meczu Polacy mieli możliwość rewanżu z reprezentacją Kolumbii. Udało się wygrać 44:39 i zakończyć mistrzostwa na dziewiątym miejscu.

Mistrzostwa świata wygrała Japonia, która w finale pokonała broniących tytułu gospodarzy, Australijczyków. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła reprezentacja USA.


poprzedni
nastepny