Pogoń Szczecin z NK Osijek zagra z logo Fundacji STS na koszulce

Pogoń Szczecin z NK Osijek zagra z logo Fundacji STS na koszulce

W czwartek, 29 lipca, Pogoń Szczecin powalczy o awans do 3. rundy eliminacji Ligi Konferencji UEFA. Drużyna zmierzy się z chorwackim zespołem NK Osijek. STS – największy polski bukmacher, który działa również na kilku europejskich rynkach – w porozumieniu z klubem ze Szczecina udostępnił miejsce na rękawku koszulek Fundacji Sport Twoją Szansą.  Powód? Chorwackie prawo.

Pierwszy mecz 2. rundy eliminacji do fazy Grupowej Ligi Konferencji pomiędzy Pogonią Szczecin a NK Osijek, rozgrywany na miejskim stadionie im. Floriana Krygiera, zakończył się bezbramkowym remisem. Sytuacja w sprawie awansu do kolejnej rundy jest więc otwarta. Wszystko rozstrzygnie się w rewanżu, który odbędzie się w czwartek, 29 lipca, w Chorwacji.

Szacunek dla lokalnego prawa

Miejscowe prawo zabrania promocji firm bukmacherskich, które nie mają chorwackiej licencji na prowadzenie działalności. W związku z tym piłkarze Pogoni Szczecin nie będą mogli wystąpić ze znakiem swojego sponsora, firmy STS, na koszulkach. Logotyp bukmachera zastąpi logo Fundacji Sport Twoją Szansą.

– Wierzę, że inicjatywa udostępnienia miejsca na koszulkach Fundacji Sport Twoją Szansą wesprze działalność organizacji. Naszą akcją chcemy też zwrócić uwagę na największy problem, z którym zmagają się legalni bukmacherzy w Polsce, a który stanowi rosnący poziom szarej strefy. Obecnie blisko 50 proc. rynku online jest w rękach międzynarodowych graczy świadczących usługi poza polskim prawem. Obroty wygenerowane przez nielicencjonowanych operatorów w 2020 roku wyniosły 12,6 mld zł. Traci na tym budżet państwa – ponad 600 mln zł każdego roku – oraz polskie firmy działające legalnie i płacące w Polsce podatki – komentuje Mateusz Juroszek, prezes STS.

Kontynuacja dobrych praktyk

To nie pierwsza tego typu akcja zainicjowana przez STS. Wcześniej logo Fundacji Sport Twoją Szansą pojawiło się na koszulkach Lecha Poznań, w których piłkarze zagrali w meczach wyjazdowych w eliminacjach do europejskich pucharów w sezonie 2020/2021. Po zakończeniu przez Kolejorza udziału w rozgrywkach trykoty trafiły na licytację, z których dochód wsparł podopiecznych fundacji. Ten sam scenariusz zostanie zrealizowany w przypadku koszulek Pogoni Szczecin.

 


poprzedni
nastepny