Akademia Leszka Blanika

Akademia Leszka Blanika

Akademia Leszka Blanika jest prowadzona przy Klubie AZS AWFiS Gdańsk. Organizacja zdobyła najwięcej – bo aż 22,3% – wszystkich głosów kibiców w plebiscycie. Wsparcie udzielone Akademii Leszka Blanika zapewni jej warunki do kontynuowania organizacji zajęć gimnastycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Fundacja Sport Twoją Szansą powstała z myślą o pomocy, która trafi do miejsc, gdzie zawodnicy stawiają swoje pierwsze kroki, gdzie odkrywa się i szlifuje sportowe talenty. Nieprzerwanie od pięciu lat efektywnie pomagamy utalentowanym zawodnikom i organizacjom zrzeszającym pasjonatów sportu. Cieszymy się, że do grona podopiecznych fundacji dołączyła właśnie Akademia Leszka Blanika. Ufamy, że nasz patronat przyczyni się do dalszego rozwoju i pozwoli gimnastykom na osiąganie kolejnych sukcesów – mówi Mateusz Juroszek, prezes STS oraz fundacji Sport Twoją Szansą.

Akademia Leszka Blanika za cel stawia sobie upowszechnianie dostępu do profesjonalnych zajęć gimnastycznych i wspieranie rozwoju zawodników trenujących gimnastykę sportową. Prowadzone przez wykwalifikowana kadrę treningi są kierowane do wszystkich grup wiekowych – dzieci, młodzieży i dorosłych – oraz osób o zróżnicowanym poziomie sportowym. Jednym z założycieli i pomysłodawcą akademii jest Leszek Blanik – mistrz olimpijski, mistrz świata i Europy w gimnastyce sportowej.

Akademia została wybrana na nowego podopiecznego fundacji Sport Twoją Szansą przez kibiców z całej Polski w specjalnym głosowaniu, które miało miejsce w lipcu 2019 roku. Organizacja zdobyła 22,3% wszystkich głosów.


Pozostali beneficjenci