Aneta Stankiewicz

Aneta Stankiewicz

Młoda 23 – letnia zawodniczka trenuje strzelectwo od 10 lat. Strzela z karabinu pneumatycznego 4,5 kalibrowego na 10 metrów i karabinu sportowego 5,6 kalibrowego na 50 metrów. Aneta jest zawodniczką Zawiszy Bydgoszcz i jest reprezentantką kadry Polski. Na swoim koncie posiada wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Zawodniczka zdobyła, m.in. drużynowo złoty medal na akademickich mistrzostwach świata w Kuala Lumpur w strzelectwie sportowym w konkurencji 3 x 20 w 2018 roku. Aneta jest również dwukrotną złotą medalistką mistrzostw Polski młodzieżowców z 2016 i 2017 roku. Z roku na rok poprawia swoje wyniki sportowe i zajmuje coraz wyższe lokaty na mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata. Jej celem sportowym jest aktualnie uzyskanie miejsca olimpijskiego na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020.

Doskonale znamy ograniczenia i trudności, z jakimi sportowcy zmagają się na co dzień. Dlatego właśnie Fundacja – podobnie jak STS – udziela wsparcia utalentowanym, pełnym zapału i skoncentrowanych na osiągnięciu sukcesów zawodnikom wielu dyscyplin. Do takich osób bez wątpienia należy Aneta Stankiewicz. Wierzymy, że nasz patronat przyczyni się do rozwoju kariery tej utalentowanej zawodniczki i pozwoli jej na osiągnięcie kolejnych sukcesów – powiedział Mateusz Juroszek, prezes STS oraz fundacji Sport Twoją Szansą.

Aneta Stankiewicz została wybrana przez kibiców z całej Polski na nowego podopiecznego fundacji Sport Twoją Szansą w specjalnym głosowaniu, które miało miejsce w sierpniu 2018 roku. Zawodniczka zdobyła 16,6% wszystkich głosów.


Pozostali beneficjenci