Fundacja na Rzecz Rozwoju Polskiej Piłki Nożnej

Fundacja na Rzecz Rozwoju Polskiej Piłki Nożnej

Celem Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiej Piłki Nożnej jest upowszechnienie dostępu do bezpłatnej i profesjonalnej edukacji piłkarskiej dzieci i młodzieży oraz trenerów piłki nożnej. W Akademii trenuje nieodpłatnie około 100 dzieci z rocznika 2009 – 2013.

Fundacja realizuje swoje cele w trzech głównych projektach:

1. Akademia Szansa – jest to inicjatywa, której głównym zadaniem jest tworzenie środowiska do profesjonalnej edukacji młodych pasjonatów piłki nożnej, wbrew ograniczeniom finansowym, infrastrukturalnym i społecznym. Uczestnictwo w Akademii nie jest obarczone kosztami finansowymi. Bycie członkiem Akademii Piłkarskiej „Szansa” wymaga płatności w innych walutach – sercu, pasji i zaangażowaniu.

2. Akademia Trenera – celem Akademii Trenera jest odciążenie z części kosztów osób związanych z młodzieżową piłką nożną, dzięki umożliwieniu bezpłatnej edukacji w różnych formach: warsztatów, szkoleń czy bezpłatnych staży trenerskich.

3. Akademia Rodzica – tylko odpowiednia współpraca i komunikacja na linii zawodnik – trener – rodzic pozwoli ukształtować młodego człowieka tak, aby czerpał radość z gry w piłkę nożną. Budowanie pewności siebie poprzez współpracę z innymi nie jest łatwe w świecie, który goni za jak najlepszym wynikiem. Akademia Rodzica jest projektem, który ma za zadanie wesprzeć opiekunów młodych adeptów piłki nożnej w ich codziennym trudzie za sprawą organizacji bezpłatnych warsztatów, szkoleń oraz praktycznych poradników.

Organizacja została wybrana przez kibiców z całej Polski na nowego podopiecznego fundacji Sport Twoją Szansą w specjalnym głosowaniu, które miało miejsce w sierpniu 2018 roku.  Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiej Piłki Nożnej zdobyła najwięcej, bo aż 41,1%, wszystkich głosów.

Celem naszej fundacji, podobnie jak i STS, jest wspieranie polskiego sportu. Fundacja Sport Twoją Szansą powstała z myślą o pomocy, która trafi do miejsc, gdzie sportowcy stawiają swoje pierwsze kroki, gdzie wynajduje się i szlifuje sportowe talenty. Wierzymy, że nasz patronat przyczyni się do rozwoju kariery zawodników wrocławskiej fundacji i pozwoli im na osiągnięcie sukcesów – powiedział Mateusz Juroszek, prezes STS oraz fundacji Sport Twoją Szansą.


Pozostali beneficjenci