Akcja „Dorzuć misie” przeszła najśmielsze oczekiwania! Fundacja STS przekazała już 615 085 zł dla potrzebujących

Akcja „Dorzuć misie” przeszła najśmielsze oczekiwania! Fundacja STS przekazała już 615 085 zł dla potrzebujących

Przez ostatnie cztery miesiące, polscy kibice mieli okazję poznać akcję „Dorzuć misie”, której pomysłodawcą i organizatorem była Fundacja Sport Twoją Szansą (STS). Polegała ona na przyniesieniu przez kibiców maskotek, które po gwizdku kończącym pierwszą połowę lądowały na murawie stadionu. W trakcie pięciu odsłon akcji zebrano 123 017 pluszaków. Liderami zostali kibice Jagielloni Białystok, którzy rzucili na murawę blisko 110 000 maskotek.

Fundacja STS, związana z największym prywatnym sponsorem polskiego sportu, czyli firmą bukmacherską STS, stworzyła  akcję „Dorzuć misie”. Jest to nieco zmodyfikowane popularne na całym świecie wydarzenie, znane jako Teddy Bear Toss. Różnica jest taka, że każda rzucona na murawę maskotka stanowi równowartość przekazanych przez Fundację STS 5 zł na wybrany przez klub cel.

Niedoścignionym liderem akcji została Jagiellonia Białystok wraz ze swoimi kibicami, którzy w trakcie meczu z Legią Warszawa rzucili na murawę 109 470 pluszaków. Beneficjentem akcji w przypadku Dumy Podlasia została Fundacja Naszpikowani oraz działający przy niej ośrodek Mój kolorowy AUTentYZM.

STS od zawsze jest  zaangażowanym sponsorem, który regularnie wykracza poza ramy kontraktów. Wielokrotnie udowodniliśmy, że w obszarze aktywacji skierowanych do kibiców wyznaczamy w Polsce trendy. Staramy się także, by nasze akcje o profilu charytatywnym nie tylko niosły pomoc ich beneficjentom, ale także, by były zauważalne i wyraziste – mówi Paweł Rabantek, Chief Marketing Officer STS.

Pierwsza edycja akcji „Dorzuć misie” przeprowadzona w pięciu miastach Lubinie, Kielcach, Częstochowie, Białymstoku i Bielsku-Białej okazała się wielkim sukcesem. Kibice, którzy otworzyli swoje serca i dorzucili misie w trakcie wydarzenia, oddali łącznie 123 017 maskotek. Stanowi to równowartość 615 075 zł, które Fundacja STS przekazała na pomoc potrzebującym.


poprzedni
nastepny