Akademia Piłkarskie Perełki ze wsparciem fundacji Sport Twoją Szansą

Akademia Piłkarskie Perełki ze wsparciem fundacji Sport Twoją Szansą

Klub Sportowy Akademia Piłkarskie Perełki z Wierzchoniowa – stowarzyszenie zajmujące się poszerzaniem pasji sportowych oraz zapewnieniem harmonijnego rozwoju psychofizycznego najmłodszym – dołączył do grona podopiecznych fundacji Sport Twoją Szansą. Piłkarskie Perełki zdobyły 10,3% głosów kibiców w dedykowanym plebiscycie. Patronat fundacji zapewni klubowi środki na zakup sprzętu oraz odzieży sportowej.

Nadrzędnym celem fundacji Sport Twoją Szansą oraz STS jest wsparcie polskiego sportu. Naszym priorytetem stało się dawanie szansy i możliwości młodym ludziom na funkcjonowanie w świecie sportu i rozwijanie swoich umiejętności, a przede wszystkim spełnianie własnych marzeń. Cieszę się, że do grona naszych podopiecznych dołączył Klub Sportowy Akademii Piłkarskie Perełki, który w codziennej pracy dba o  młodych zawodników, tak aby mieli wszystko zapewnione i mogli skupiać się tylko na rozwoju. Liczymy, że nasze wsparcie przyczyni się do wielu przyszłych sukcesów wychowanków tego klubu – powiedział Mateusz Juroszek, prezes STS oraz fundacji Sport Twoją Szansą.

Największym atutem Akademii Piłkarskie Perełki jest profesjonalna i doświadczona kadra trenerska. Zapewnia ona młodym zawodnikom kompleksowe treningi oraz zajęcia sportowe, które mają na celu zaszczepienie w dzieciach miłości do sportu, a przede wszystkim piłki nożnej. Aby zapewnić najlepsze warunki do rozwoju Akademia stale współpracuje z psychologiem sportowym oraz dietetykiem. Pozwala to budować od najmłodszych lat większe zrozumienie dla potrzeb młodych sportowców i świadomość żywieniową dzieci, a także ich rodziców. Akademia uczestniczyła w przeszłości w akcji „Kibicuj z nami!” organizowanej przez Fundację Sport Twoją Szansą. W jej ramach cały Klub udał się na mecz Lotto Ekstraklasy Korona Kielce – Wisła Kraków.

KS Akademia Piłkarskie Perełki został wybrana na nowego podopiecznego fundacji Sport Twoją Szansą przez kibiców z całej Polski w specjalnym głosowaniu, które miało miejsce w lipcu 2019 roku. Zdobył 10,3% wszystkich głosów.