Ostatnie mistrzowskie koszulki Lecha do zdobycia. Rusza licytacja charytatywna dla CukierAsów

Ostatnie mistrzowskie koszulki Lecha do zdobycia. Rusza licytacja charytatywna dla CukierAsów

Lech Poznań i Fundacja STS (Sport Twoją Szansą) rozpoczęli licytację 17 koszulek, w których piłkarze Kolejorza zagrali w ostatnim meczu minionego sezonu przeciwko Zagłębiu Lubin. Przypomnijmy, że z inicjatywy STS, na ich froncie logo sponsora strategicznego zastąpiło hasło: Kolejorz Mistrz Polski. Pieniądze z akcji trafią do CukierAsów – drużyny piłkarskiej dzieci chorych na cukrzycę. Dzięki temu zespół będzie mógł latem wyjechać na obóz sportowy. To z resztą już trzeci raz, gdy Lech i STS licytują dla CukierAsów.

Na licytację trafiło 17 koszulek z hasłem „Kolejorz Mistrz Polski” na froncie, które zastąpiło logo STS, głównego sponsora klubu. Piłkarze Lecha Poznań wystąpili w nich w ostatnim meczu minionego sezonu przeciwko Zagłębiu Lubin. Kolejorz wygrał 2-1.

Wsparcie dla CukierAsów

CukierAsy to stowarzyszenie zrzeszające dzieci chore na cukrzycę typu 1, ich rodziców i opiekunów. Ich głównym celem jest udowadnianie, że cukrzyca nie musi być barierą dla sportowych marzeń dzieci. Działalność CukierAsów skupia się przede wszystkim wokół piłki nożnej, a ich flagowym projektem są Halowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą – Czerwona Kartka dla Cukrzycy, do których właśnie się przygotowują. Dzięki akcji Lecha Poznań i Fundacji STS, CukierAsy będą mogły pojechać na kolejny obóz sportowy.

– Nasza fundacja od lat prowadzi działania na rzecz rozwoju polskiego sportu. Stawiamy sobie za cel wspieranie różnego rodzaju inicjatywy – zarówno na poziomie amatorskim, jak i zawodowym. Dotychczasowe licytacje, które organizowaliśmy z Lechem Poznań okazały się dużym sukcesem. Dziś, po raz trzeci, chcemy wesprzeć CukierAsy, dzięki czemu młodzi piłkarze pojadą na wymarzony obóz – mówi Mateusz Juroszek, Prezes Fundacji STS.

Jesper Karlström wśród ambasadorów zbiórki

W przeciwieństwie do dotychczasowych licytacji, ta nie będzie miała jednego ambasadora. Twarzą akcji będzie bowiem kilku zawodników Lecha – m.in. Mikael Ishak, Barry Douglas, czy Jesper Karlström, który patronował wcześniejszym akcjom zorganizowanym dla CukierAsów. Przypomnijmy, że Szwed zachorował na cukrzycę jako młody piłkarz, mając 16 lat. W wywiadach często podkreśla, że pierwszą rzeczą, o jaką zapytał lekarza po usłyszeniu diagnozy było to, czy będzie nadal mógł grać w piłkę. Odpowiedź była twierdząca, a Jesper dowiedział się również, że sport u diabetyków jest nie tyle zabroniony, co wręcz wskazany. W tamtym momencie Jesper postanowił, że chce zostać najlepszym piłkarzem wśród cukrzyków, a jego historia to dowód na to, że ta choroba nie przekreśla marzeń o uprawianiu sportu na najwyższym poziomie.

– W wieku szesnastu lat dowiedziałem się o tym, że mam cukrzycę. Grałem wtedy na turnieju piłkarskim i bardzo często musiałem korzystać z toalety. Czułem się źle i opowiedziałem o tym mamie, która od razu zabrała mnie do szpitala na badania. I właśnie te badania wykazały, że jestem cukrzykiem – przypomina pomocnik Lecha Poznań, Jesper Karlström. – Bardzo się cieszę, że Lech i Fundacja STS kolejny raz pomogą CukierAsom, bo dzięki temu pokazujemy dzieciom, że cukrzyca nie jest powodem, który przekreśla możliwość uprawiania sportu, w tym piłki nożnej. Warto marzyć i warto te marzenia spełniać – dodaje.

Jak licytować?

Licytacja ruszyła w środę, 31 maja i potrwa 10 dni. Wystarczy wejść na stronę zbiórki, wyszukać interesującą nas koszulkę i zaproponować swoją stawkę. Do każdej koszulki dołączony będzie oryginalny certyfikat z podpisami piłkarzy. Całość zostanie zapakowana w eleganckie, unikatowe pudełko.


poprzedni
nastepny