Po zajęciu wysokiej szóstej lokaty w zawodach "Yukon River Quest" (polegających na przepłynięciu łódką typu canoe 715 km najdzikszą rzeka Kanady) - w ostatniej dekadzie lipca Marcin Gienieczko…
Czytaj więcej
W dniach 19 – 21.07.2019 r. odbyły się 47. Otwarte Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski WPA Grand Prix w Bydgoszczy. Uczestniczyła w nich 11 osobowa ekipa IKS Cieszyn. Już od pierwszego dnia Mistrzostw było wiadomo, że dla cieszyńskich sportowców będą to fenomenalne zawody. Jako pierwszy worek z medalami otworzył Mirosław Madzia, zdobywając złoto w pchnięciu kulą (gr. F11-13). Dla zawodnika ze Skoczowa rzut dyskiem także nie stanowił problemu i wywalczył tu srebrny krążek. Z kolei podium rzutu dyskiem (gr. F55) należało do Kamila Fałek i Joachima Krężelok zgarnęli odpowiednio złoty i srebrny medal. Mateusz Czudek zdobył srebro w pchnięciu kulą (F35-38). Później po raz kolejny podium rzutu dyskiem okupowane było zawodnikami IKS Cieszyn – Rokicki Janusz wywalczył złoty, a Damian Kulig brązowy medal. Ci dwaj Panowie nie spoczęli jednak na laurach i w pchnięciu kulą wywalczyli odpowiednio mistrzostwo oraz wicemistrzostwo Polski. Katarzyna Słomka poszła za śladem swoich klubowych kolegów i zdobyła złoto w rzucie maczugą (gr. F32), a w pchnięciu kulą uplasowała się na 10. pozycji (F32-34). W ostatnim dniu zmagań co świętować mieli oszczepnicy – Joachim Krężelok oraz Tomasz Wróbel zostali Mistrzami Polski w swoich grupach startowych (F55 i F56/57), a Damian Kulig ma brąz w tej konkurencji (gr. F56/57). Trochę mniej szczęścia miał Piotr Cieślik-w rzucie dyskiem, pchnięciu kulą oraz w rzucie oszczepem uplasował się kolejno na 4., 5. i 6. pozycji (gr. F32-34). O podium otarła się także Beata Świderska-Kaleta, zajmując 4 pozycję w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem (gr. F32-34). Najmłodszy sportowiec z IKS – Kacper Kudyba zajął bardzo dobre drugie miejsce w rzucie dyskiem (gr. F56). W klasyfikacji medalowej IKS Cieszyn zajął 3 miejsce zgarniając w sumie 13 medali (7 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe).
Tegoroczne Mistrzostwa Polski były wyjątkowe nie tylko dla podopiecznych Zbigniew Gryżboń, Marty Rokickiej oraz Jarosława Sobczyk, ale również dla polskiej lekkoatletyki osób z niepełnosprawnościami. Stadion im. Krześkowiaka gościł 500 zawodników z 35 krajów z całego świata! Były to pierwsze w historii międzynarodowe zmagania niepełnosprawnych lekkoatletów organizowane na tak dużą skalę w Polsce oraz sprawdzian przed Mistrzostwami Europy odbywającymi się za rok w Bydgoszczy.
Wszystkim zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy występów i medali!