Jagiellonia rozbiła bank pluszaków! 109 470 maskotek wylądowało na murawie podczas akcji „Dorzuć misie”

Jagiellonia rozbiła bank pluszaków! 109 470 maskotek wylądowało na murawie podczas akcji „Dorzuć misie”

Kolejna odsłona akcji „Dorzuć misie” zakończyła się ogromnym sukcesem i rekordem! Na murawie Stadionu Miejskiego w Białymstoku wylądowało 109 470 pluszaków, które dadzą wiele radości potrzebującym dzieciakom. Tym samym, dzięki ogromnemu zaangażowaniu kibiców, Fundacja STS (należącą do sponsora Jagiellonii – bukmachera STS) przekaże 547 350 zł na Fundację Naszpikowani. 

W niedzielne popołudnie emocji na meczu Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa nie brakowało. Licznie zgromadzeni kibice na stadionie w Białymstoku spisali się na medal nie tylko w dopingu swojej drużyny, która zwyciężyła 2:0 ale także dlatego, że wzięli udział w akcji „Dorzuć misie”. Fani, którzy przez dwa tygodnie poprzedzające mecz z Legią byli informowani o wydarzeniu, rzucili na murawę aż 109 470 maskotek. 

Zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami, Fundacja STS za każdego misia przekaże 5 zł na wsparcie leczenia podopiecznych Fundacji Naszpikowani. Pluszaki rzucone na murawę w trakcie przerwy trafią do lokalnych organizacji pomagającym dzieciom, o co zadba beneficjant akcji Fundacja Naszpikowani, która również zajęła się logistyką wywiezienia misiów ze stadionu. 

W trakcie czterech odsłon akcji „Dorzuć misie” w Lubinie, Kielcach, Częstochowie i Białymstoku zebrano 120 666  maskotek. Tym samym, na konta osób potrzebujących trafiło 603 240 zł. 


poprzedni
nastepny