Magdalena Stefanowicz

Magdalena Stefanowicz

Magdalena Stefanowicz lekkoatletykę uprawia od 6 lat i specjalizuje się w biegach sprinterskich. Uznawana jest za ogromny talent sportowy. W 2017 r. debiutując na arenie międzynarodowej, zdobyła srebrny medal na dystansie 100 metrów podczas Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w Nairobi. Magdalena do sportu podchodzi bardzo profesjonalnie, mimo młodego wieku doskonale wie jakie cele chce osiągnąć oraz jak ciężką pracą i środkami trzeba je osiągnąć. Jej celem głównym jest dalszy rozwój talentu sportowego, oraz jego pielęgnacja poparta ciężką pracą na treningach. Po dużym międzynarodowym sukcesie dalsze plany i cele na 2018 r. to: start indywidualny w biegu na 100 metrów oraz sztafecie 4 x 100 metrów w Mistrzostwach Świata Juniorów w Tampere 2018 r., a także zakwalifikowanie się do kobiecej sztafety 4×100 metrów na Mistrzostwa Europy Seniorów w Berlinie 2018 r. Jej upragnionym celem jest występ na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020 r.

Magdalena jest laureatem głosowania przeprowadzonego we wrześniu 2017 r. wśród użytkowników portalu STS.pl, którego celem było wyłonienie nowych podopiecznych Fundacji Sport Twoją Szansą.

Fundacja zapewni zawodniczce wsparcie w dalszej karierze poprzez dofinansowanie przygotowań i wyjazdów na ogólnopolskie i międzynarodowe zawody oraz zakup odzieży i sprzętu sportowego.


Pozostali beneficjenci